Regiojet končí a vlaky zadarmo. Prečo?

Autor: Samuel Krempaský | 4.1.2017 o 6:51 | Karma článku: 3,07 | Prečítané:  303x

Regiojet na trase Košice - Bratislava končí. Jedným z hlavných dôvodov udáva, že sa nevie dostať do zisku z dôvodu bezplatných lístkov na štátne vlaky.

Áne, je to pravdepodobne tak. Regiojet končí. Ale prečo? Mal som tú možnosť si jazdu Regiojetom vyskúšať viackrát na trase Košice - Bratislava, a veruže, je to lepšie ako v tých starých rozheganých štátnych vlakoch. Navyše, myslíte že pri štátnych ušetríte? Veruže nie. Cena lístka sa pohybuje od 12€. Takisto, s preukazom na bezplatné cestovanie dostanete u nich lístok za polovicu. A veziete sa vo vozni kde máte pred sebou tablet, hospodárske noviny či iné časopisy a denná tlač zdarma, ba aby sa nepovedalo, môžte si ju aj zobrať domov. Ja som počas cesty vyhladol a vysmädol. V Regiojete? To veruže nie! Trikrát okolo mňa prešla milá stewardka s úsmevom a spýtala, či chcem kávu, čaj z mäty alebo mušt. Len tak? Áno, tu je zákazník prvoradí. A niečo na jedenie? Dal som si v Regiojete aj v štátnom vlaku toto: 3x Croissant, nejakú kolu, a niečo sladké. A rozdiely? Nech sa páči:

Croissant obložený (a hojne :D)0,80€
Kofola 0,5l0,60€
HARIBO cukríky0,60€
Spolu:3,60€

 

Croissant - iba pečivo!0,80€
Pepsi 0,5l1,50€
BONPARI cukríky1,10€
Spolu:5,00€

 

Zatiaľ čo v Regiojete som sa najedol za cenu denného menu, v štátnom rýchliku to bolo horšie. V čom teda ten Regiojet zaostáva a prečo si štát presadzuje svoje IC vlaky? Robíme pokroky! Nechceme (alebo sa nam "nepáčia") žlté vlaky ktoré sú lacnejšie, lepšie zariadené, s milými stewardmi a lacnejším občerstvením! 

Ach, tie vlaky zadarmo. Naozaj sa vám to zdá výhodné. Niekedy ste si sadli do vlaku na trase Humenné - Košice, a sedeli ste sám. Občas si nekto prisadol. Dnes? Dnes si nesadnete :D. A keď si sadnete, tak to tam smrdí (po čom alebo po kom asi) alebo to je všetko špinavé. A prečo si nesadnete? Všade samí dôchodca. Ten nemá problém prísť aj 2 hodiny skôr, on má čas. Veď keď má vlaky zadarmo, môže si chodiť koľko chce a kde chce. Stále sa nám to oplatí? Je to pre nás výhodne? Áno, presne ako je Regiojet výhodnejší ako štátny rýchlik. Jaaj, ten rýchlik je pre niekoho (viacerých ľudí :D) bezplatný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt systému dopravných informácií bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?